Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Jabłonowie Pomorskim

WszystkoJestPoezją
GRA MIEJSKA
DBI

30 X2017r. - W Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Jabłonowie Pomorskim odbyła się akcja "Pamiętaj o swoich bohaterach". Jej celem było przypomnienie uczniom naszej szkoły o istniejących na terenie gminy Miejscach Pamięci Narodowej. Są one świadectwem naszego lokalnego patriotyzmu, historii często bardzo trudnej. Uczniowie dokonali zbiórki pieniędzy na zakup zniczy, które zostały rozwiezione i zapalone w Buku Góralskim, Jabłonowie, Jabłonowie-Zamek zarówno w parku u Sióstr Pasterek, jak i na cmentarzu parafii św. Wojciecha. Następnie w Konojadach, w pobliżu biblioteki i na cmenatrzu, w Lembargu na grobie księdza Alfonsa Mańkowskiego oraz na budynku dawnego przedszkola, gdzie widnieje pamiątkowa tablica oraz w Nowej Wsi. W dziejach Polski zawsze otaczaliśmy groby i miejsca pamięci szczególną troską, zgodnie z maksymą "Ojczyzna to ziemia i groby! Narody tracące pamięć, tracą życie."

Jesteś tu: Strona główna-KRONIKA FOTO I-Pamiętaj!

wstecz: MiesiącBibliotek dalej: ŻywaLekcjaHistorii