Gimnazjum im. Mikołaja Kopernika w Jabłonowie Pomorskim

WszystkoJestPoezją
GRA MIEJSKA
DBI

W ubiegłym roku szkolnym - maju 2017 r. dwudziestotrzyosobowa grupa uczniów z Gimnazjum w Jabłonowie Pomorskim realizowała projekt teatralny na V Wojewódzki Konkurs Astronomiczny dla uczniów województwa kujawsko-pomorskiego. Sztuka zatytułowana Dzieło życia była poświęcona życiu i działalności wielkiego astronoma Mikołaja Kopernika. Spektakl został wyreżyserowany przez polonistkę Halinę Gawendę, która była również autorką części scenariusza. Pomocą służyły jej: Ewa Michalak, Agnieszka Rakowska, Justyna Bartkowska. Kostiumy i charakteryzacja to zasługa Marleny Smagi-Byrwy. Sztuka została nagrana przez fizyka Wincentego Tęgowskiego. Spektakl zajął I miejsce w dziedzinie "Z teatrem w kosmos, czyli kosmiczna kreatywność" na pracę zespołową dla uczniów w wieku 12-16 lat. Wyróżniono 5 gimnazjalistów: Darię Karczewską, Mateusza Jasieckiego, Sebastiana Domańskiego, Karola Kopaczewskiego i Szymona Wojciechowskiego. 12 września br. wyżej wymienieni uczniowie odebrali cenne nagrody, którymi są kina domowe, z rąk Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego – pana Piotra Całbeckiego. Opiekunowie projektu: Halina Gawenda i Marlena Smaga-Byrwa, a także dyrektor Gimnazjum w Jabłonowie Pomorskim – pani Elżbieta Zielaskowska otrzymali podziękowania za przygotowanie uczniów i nagrody książkowe.

Jesteś tu: Strona główna-KRONIKA FOTO I-Dzieło życia

wstecz: Strategia... dalej: EuropejskiDzieńJęzyk